A hétvégén Budapesten jártam, hogy részt vegyek a Kerekítő módszertani képzésen. Rengeteg új ötlettel, népi játékkal, mondókával és dallal ismerkedhettem meg.
Bízom benne, hogy ez is segíteni, színesíteni fogja az ovisok foglalkozásait.
"Kultúrát nem lehet örökölni. Az elõdök kultúrája egykettõre elpárolog, ha minden nemzedék újra meg újra meg nem szerzi magának." (Kodály Zoltán)
2019. november 25., hétfő
6. alkalom - Táncház
Ezen a foglalkozáson táncházba hívtuk a gyerekeket, melyen Csókási Imre tanított minket különböző mondókákra-dalokra, illetve tánclépésekre.
Előtte, míg az érkezésére vártunk, sem tétlenkedtünk. Csodálatos láncokat fűzhettek a lányok, illetve szebbnél-szebb királyfik és királyleányok születtek a kis kezek és színesceruzák által.
A koronák pedig a foglalkozás végén készültek, hajtogatással és ragasztással.
Előtte, míg az érkezésére vártunk, sem tétlenkedtünk. Csodálatos láncokat fűzhettek a lányok, illetve szebbnél-szebb királyfik és királyleányok születtek a kis kezek és színesceruzák által.
A koronák pedig a foglalkozás végén készültek, hajtogatással és ragasztással.
A mai mesénk:
Egyszer egy királyfi (Kolompos együttes feldolgozás alapján)
2019. november 9., szombat
Családi adventi koszorúkötés
Szeretettel hívunk Benneteket egy közös családi adventi koszorúkötésre.
Ideje: 2019. november 29. péntek 16:00-18:30h
Helyszín: Köln, Nemzetközi Lelkipásztori Központ (IKS)
Am Rinkenpfuhl 10, 50676 Köln
Jelentkezési határidő: 2019. november 15.
Az alapanyagok beszerzése miatt a részvétel előzetes bejelentkezést igényel.
Kérjük, hogy koszorúalapot mindenki hozzon magával!
Táncház
Őszi táncházba hívunk Kicsiket és Nagyokat. A tánctanulást Csókási Imre, hageni KCSP-ösztöndíjas vezeti, amelynek beosztása az alábbiak szerint alakul:
10:30-11:30h - óvodások
11:30-13:00h - iskolások
14:00-15:30h - felnőttek
10:30-11:30h - óvodások
11:30-13:00h - iskolások
14:00-15:30h - felnőttek
Időpont: 2019. november 16., szombat, 10:30–15:30
Helyszín: St. Aposteln Plébániai Terme (50667 Köln, Apostelkkloster 4)
Jelentkezni a korcsoport megadásával lehet a Lelkészség elérhetőségein.
5. alkalom - november 02
A mai kezdő barkácsolásunk egy róka volt, amellyel már a mesére hangolódtunk:
Bemelegítő futkározás után egy kicsit az évszakokkal ismerkedtünk, külön figyelmet szentelve az ősznek. Ehhez segítségül színes kártyákat használtunk. A gyerekek maguk választhatták ki az őszre jellemző képeket.
Ezután egy kicsit táncoltunk, énekeltünk, és egy új játékkal próbáltunk megismerkedni:
Héja-héja vaslapát,
El ne lopd a kislibát,
Tudom hol lakik apád,
Budába, Bécsbe, lyukas kemencébe!
Mai mesénk:
K. László Szilvia - Lali a lila liba
Záróbarkácsolásunk is ehhez kapcsolódott, libát "tollaztunk" fel kreppapír segítségével:
Bemelegítő futkározás után egy kicsit az évszakokkal ismerkedtünk, külön figyelmet szentelve az ősznek. Ehhez segítségül színes kártyákat használtunk. A gyerekek maguk választhatták ki az őszre jellemző képeket.
Ezután egy kicsit táncoltunk, énekeltünk, és egy új játékkal próbáltunk megismerkedni:
Héja-héja vaslapát,
El ne lopd a kislibát,
Tudom hol lakik apád,
Budába, Bécsbe, lyukas kemencébe!
Mai mesénk:
K. László Szilvia - Lali a lila liba
Záróbarkácsolásunk is ehhez kapcsolódott, libát "tollaztunk" fel kreppapír segítségével:
4. alkalom - október 05
Míg arra vártunk, hogy mindenki megérkezzen, termésmandalát készíthettek a gyerekek:
Bemelegítés után átismételtük a korábbi dalokat, és egy újabbal is bővítettük őket:
Daniéknál a legények kiöntötték a tejet,
Sári néni, János bácsi bosszankodott eleget,
Ejnye te, csúnya te gyalázatos kutya te,
Ejnye te csúnya te, gyalázatos kutya te.
Ma a Gomba alatt című mesét hoztuk el a gyerekeknek.
Végezetül pedig mindenki elkészíthette a maga esőfelhőjét:
Bemelegítés után átismételtük a korábbi dalokat, és egy újabbal is bővítettük őket:
Daniéknál a legények kiöntötték a tejet,
Sári néni, János bácsi bosszankodott eleget,
Ejnye te, csúnya te gyalázatos kutya te,
Ejnye te csúnya te, gyalázatos kutya te.
Ma a Gomba alatt című mesét hoztuk el a gyerekeknek.
Végezetül pedig mindenki elkészíthette a maga esőfelhőjét:
2019. október 4., péntek
3. alkalom - 2019.08.21
A mai reggelt, míg az érkezőkre vártunk, egy mókus elkészítésével tölthették a gyerekek:
Ezután a nagyteremben folytatódott a foglalkozás a mozgásos (táncos-dalos) órával.
Megismerkedtünk a dió motívummal, amely egy lábbal magunk előtt "dobbantó" lépést jelent.
Ehhez tanultuk:
Kiszáradt a diófa, nem játszhatunk alatta,
Majd megújul tavaszra, majd játszhatunk alatta.
Majd megismertettük az új gyerekekkel néhány korábbi dalunkat is:
Hej Gyula, Gyula, Gyula
Szól a duda, duda, duda,
Pest, Buda, Buda, Buda,
Pattogatott kukorica.
Ma két mesét is hoztunk a gyerekeknek:
Csukás István: Sün Balázs
Megismerkedtünk a dió motívummal, amely egy lábbal magunk előtt "dobbantó" lépést jelent.
Ehhez tanultuk:
Dombon törik a diót, a diót,
rajta vissza, mogyorót, mogyorót,
tessék kérem megbecsülni
és a földre lecsücsülni,
csücs!
rajta vissza, mogyorót, mogyorót,
tessék kérem megbecsülni
és a földre lecsücsülni,
csücs!
Kiszáradt a diófa, nem játszhatunk alatta,
Majd megújul tavaszra, majd játszhatunk alatta.
Majd megismertettük az új gyerekekkel néhány korábbi dalunkat is:
Akinek
nincs párja,
Keressen magának,
Mert ha nem jut néki,
Seprű marad néki!
Ádámnak
volt két fia, se nem ettek,
se nem ittak,
Mindent úgy tettek mint én.
A fejükkel duc-duc-duc,
Mindent úgy tettek mint én.
A fejükkel duc-duc-duc,
a kezükkel taps-taps-taps,
a lábukkal dob-dob-dob,
Az ujjukkal szúr-szúr-szúr.
Az ujjukkal szúr-szúr-szúr.
Lázár
vedd föl lábodat,
Emled fel a karodat,
Sejj, ugorj a Dunába,
Sejj, ugorj a Tiszába.
Meg is mosakodjál,
Meg is simakodjál,
Törölközzél meg az arany kendőbe.
Szédi baba, kút baba,
Bele ne ess a kútba!
Rétibe
és kapiba,
Nagy fűben jár a liba,
Mondd meg édes gúnárom,
lesz-e zsiba a nyáron?
Lesz-lesz, ha a fene meg nem esz!Hej Gyula, Gyula, Gyula
Szól a duda, duda, duda,
Pest, Buda, Buda, Buda,
Pattogatott kukorica.
Ma két mesét is hoztunk a gyerekeknek:
Csukás István: Sün Balázs
és
Kormos István: Mese Csirió mókuskáról
Mese után pedig ezeket az édes kis süniket barkácsolták (só-liszt gyurma és napraforgómag segítségével) a gyerekek:
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)


















