2019. november 25., hétfő

Kerekítő módszertani képzés

A hétvégén Budapesten jártam, hogy részt vegyek a Kerekítő módszertani képzésen. Rengeteg új ötlettel, népi játékkal, mondókával és dallal ismerkedhettem meg.
Bízom benne, hogy ez is segíteni, színesíteni fogja az ovisok foglalkozásait.

6. alkalom - Táncház

Ezen a foglalkozáson táncházba hívtuk a gyerekeket, melyen Csókási Imre tanított minket különböző mondókákra-dalokra, illetve tánclépésekre.
Előtte, míg az érkezésére vártunk, sem tétlenkedtünk. Csodálatos láncokat fűzhettek a lányok, illetve szebbnél-szebb királyfik és királyleányok születtek a kis kezek és színesceruzák által.
A koronák pedig a foglalkozás végén készültek, hajtogatással és ragasztással.

A mai mesénk: 
Egyszer egy királyfi (Kolompos együttes feldolgozás alapján)

2019. november 9., szombat

Családi adventi koszorúkötés

Szeretettel hívunk Benneteket egy közös családi adventi koszorúkötésre.

Ideje: 2019. november 29. péntek 16:00-18:30h
Helyszín: Köln, Nemzetközi Lelkipásztori Központ (IKS) Am Rinkenpfuhl 10, 50676 Köln

Jelentkezési határidő: 2019. november 15.
Az alapanyagok beszerzése miatt a részvétel előzetes bejelentkezést igényel.

 
Kérjük, hogy koszorúalapot mindenki hozzon magával!

Táncház

Őszi táncházba hívunk Kicsiket és Nagyokat. A tánctanulást Csókási Imre, hageni KCSP-ösztöndíjas vezeti, amelynek beosztása az alábbiak szerint alakul:

10:30-11:30h - óvodások
11:30-13:00h - iskolások
14:00-15:30h - felnőttek




Időpont: 2019. november 16., szombat, 10:30–15:30
Helyszín: St. Aposteln Plébániai Terme (50667 Köln, Apostelkkloster 4)


Jelentkezni a korcsoport megadásával lehet a Lelkészség elérhetőségein.

5. alkalom - november 02

A mai kezdő barkácsolásunk egy róka volt, amellyel már a mesére hangolódtunk:

Bemelegítő futkározás után egy kicsit az évszakokkal ismerkedtünk, külön figyelmet szentelve az ősznek. Ehhez segítségül színes kártyákat használtunk. A gyerekek maguk választhatták ki az őszre jellemző képeket.

Ezután egy kicsit táncoltunk, énekeltünk, és egy új játékkal próbáltunk megismerkedni:
Héja-héja vaslapát,
El ne lopd a kislibát,
Tudom hol lakik apád,
Budába, Bécsbe, lyukas kemencébe!

Mai mesénk:
K. László Szilvia - Lali a lila liba
Záróbarkácsolásunk is ehhez kapcsolódott, libát "tollaztunk" fel kreppapír segítségével:



4. alkalom - október 05

Míg arra vártunk, hogy mindenki megérkezzen, termésmandalát készíthettek a gyerekek:




Bemelegítés után átismételtük a korábbi dalokat, és egy újabbal is bővítettük őket:

Daniéknál a legények kiöntötték a tejet,
Sári néni, János bácsi bosszankodott eleget,
Ejnye te, csúnya te gyalázatos kutya te,
Ejnye te csúnya te, gyalázatos kutya te.

Ma a Gomba alatt című mesét hoztuk el a gyerekeknek.
Végezetül pedig mindenki elkészíthette a maga esőfelhőjét:



2019. október 4., péntek

3. alkalom - 2019.08.21

A mai reggelt, míg az érkezőkre vártunk, egy mókus elkészítésével tölthették a gyerekek:

 Ezután a nagyteremben folytatódott a foglalkozás a mozgásos (táncos-dalos) órával.
Megismerkedtünk a dió motívummal, amely egy lábbal magunk előtt "dobbantó" lépést jelent.
Ehhez tanultuk:
Dombon törik a diót, a diót,
rajta vissza, mogyorót, mogyorót,
tessék kérem megbecsülni
és a földre lecsücsülni,
csücs!

Kiszáradt a diófa, nem játszhatunk alatta,                        
Majd megújul tavaszra, majd játszhatunk alatta.
Majd megismertettük az új gyerekekkel néhány korábbi dalunkat is:


Akinek nincs párja,
Keressen magának,
Mert ha nem jut néki,
Seprű marad néki!

Ádámnak volt két fia, se nem ettek,
se nem ittak,
Mindent úgy tettek mint én.
A fejükkel duc-duc-duc,
a kezükkel taps-taps-taps,
a lábukkal dob-dob-dob,
Az ujjukkal szúr-szúr-szúr.


Lázár vedd föl lábodat,
Emled fel a karodat,
Sejj, ugorj a Dunába,
Sejj, ugorj a Tiszába.
Meg is mosakodjál,
Meg is simakodjál,
Törölközzél meg az arany kendőbe.

Szédi baba, kút baba,
Bele ne ess a kútba!


Rétibe és kapiba,
Nagy fűben jár a liba,
Mondd meg édes gúnárom,
lesz-e zsiba a nyáron?
Lesz-lesz, ha a fene meg nem esz!
 

Hej Gyula, Gyula, Gyula
Szól a duda, duda, duda,
Pest, Buda, Buda, Buda,
Pattogatott kukorica.


Ma két mesét is hoztunk a gyerekeknek:

Csukás István: Sün Balázs
és
 
Kormos István: Mese Csirió mókuskáról
Mese után pedig ezeket az édes kis süniket barkácsolták (só-liszt gyurma és napraforgómag segítségével) a gyerekek: