Olyan szerencsénk volt, hogy a mai foglalkozásunk éppen Gyertyszentelő Boldogasszony napjára esett, amely a néphiedelem szerint a Medve napja. Ha ezen a napon a medve kijön a barlangjából,
és ha meglátja árnyékát (vagyis szép, napos idő van), akkor megijed
tőle, és visszamegy aludni, amiből arra következtettek, hogy újra hideg
lesz. Ha viszont nincs árnyéka, akkor kint marad, mert tudja, hogy ez a
tél utolsó próbálkozása és hamarosan enyhül az idő.
Amíg arra vártunk, hogy mindenki megérkezzen, mackófejet barkácsolhattak a gyerekek:
Ma mindenki elhozhatta a mackóját, akit a mozgásos - foglalkozás elején be is mutatott. Megbeszéltük miket esznek a medvék, milyen medvék vannak, majd bemelegítettünk. Mi mással, mint egy medvés mondókával:
Mackó, mackó ugorjál,
Sürögjél és forogjál.
Tartsd fel a mancsodat,
Tedd szét a lábodat,
Tapsolj egyet, ugorj ki!
Majd a szokásos körjátékok, páros játékok következtek (lásd korábbi foglalkozások).
Ezután két mackós játékot játszottunk:
Bújj, bújj, medve,
gyere ki a gyepre!
Ha kijöttél szép csendesen,
hogy a vadász meg ne lessen,
bújj, bújj, medve,
gyere ki a gyepre!
Alszik, alszik, medve-koma,
elfelejtett enni ő ma.
Minket ugyan meg nem kap,
aki ügyes, elszalad.
Ezután rövid szünet következett (mert nagyon elfáradtunk), hogy szomjunkat csillapítsuk és előkészítsük a bábjátékot.
Ezúttal a Két bocs és a róka meséjét hallgathatták meg a gyerekek.
A mese után közkívánatra ismét fogócskáztunk. Mindenki egyszer medvévé válhatott és megkergethette a társait.
Végezetül egy régen játszott játékot vettünk elő Emil kérésére. Mégpedig a Bújj, bújj zöld ág-ot.
Volt még fél óránk a rendrakásra, de olyan gyorsan összepakoltak a gyerekek, hogy belekezdtünk a medvés képbe is, melyet otthon lehetett befejezni.
Tartalmas délelőttünk volt... :)
"Kultúrát nem lehet örökölni. Az elõdök kultúrája egykettõre elpárolog, ha minden nemzedék újra meg újra meg nem szerzi magának." (Kodály Zoltán)
2019. február 4., hétfő
Január 26.- Táncház
A táncház előtt a gyerekekkel hószörnyet készítettünk, fonal és zseníliadrót segítségével:
Majd Dáviddal és a Ritka zenekarral roptuk a táncot:
Majd Dáviddal és a Ritka zenekarral roptuk a táncot:
Jól elfáradtunk! Rövid pihenő és néhány korty, illetve falat után, akinek kedve volt elkészítehette a síelő csapatot:
2019. január 21., hétfő
Jelentkezési lap a 2019/2020-as tanévre
Jelentkezési lap a 2019/2020-as tanévre
Az idei (2018/2019-es) ovis csoportunk nagyon hamar betelt, érdemes ezért minél hamarabb leadni a jelentkezési lapot.
Az új gyerekek felvétele a jelentkezési lapok leadásának sorrendjében történik, de a már hozzánk járó (iskolába vagy oviba) gyerekek kistestvérei előnyt élvezhetnek.
Az év közben esetleg megüresedett helyeket a várólistán szereplők sorrendjében töltjük fel, ez esetben értesítjük a gyerekek szüleit.
Várjuk szeretettel minden régi és leendő ovisunk és iskolásunk jelentkezését!
2019. január 15., kedd
Táncház
Újra táncházba hívjuk a Gyerekeket!
A tánctanulást élőzene mellett Pacsura Dávid vezeti, amelynek beosztása az alábbiak szerint alakul:
10:30-11:30h – ovisok
11:30-13:00h – iskolások
14:00-16:00h – felnőttek
Nyitott program, mindenkit szeretettel várunk! A belépés díjtalan!
Időpont: 2019. január 26.
Helyszín: Köln St. Aposteln – Plébániai terem (a fenti ovis nagyterem)
A tánctanulást élőzene mellett Pacsura Dávid vezeti, amelynek beosztása az alábbiak szerint alakul:
10:30-11:30h – ovisok
11:30-13:00h – iskolások
14:00-16:00h – felnőttek
Nyitott program, mindenkit szeretettel várunk! A belépés díjtalan!
Január 12.
Mai dalaink, körjátékaink:
Akinek nincs párja,
Keressen
magának,
mert ha nem
jut néki,
seprű marad
néki.
Ádámnak volt két fia, se nem ettek,
se nem ittak,
Mindig úgy tettek mint én.
A fejükkel duc-duc-duc,
Mindig úgy tettek mint én.
A fejükkel duc-duc-duc,
a kezükkel taps-taps-taps,
a lábukkal dob-dob-dob,
Az ujjukkal szúr-szúr-szúr.
Az ujjukkal szúr-szúr-szúr.
Egy hegy megy,
szembe jön
egy másik hegy.
Én is
hegy,
Te is
hegy,
Nekünk
ugyan egyre megy!
Húzz-húzz
engemet!
Én is húzlak tégedet!
Amelyikünk elesik,
Az lesz a legkisebbik.
Zsipp-zsupp,
kenderzsupp,
ha megázik, kidobjuk.
Zsupsz!
Rétibe
és kapiba,
nagy fűbe jár a liba,
mondd meg édes gúnárom,
lesz-e zsiba a nyáron?
Lesz, lesz, lesz,
ha a fene
meg nem esz!
Lázár
vedd föl lábodat,
Emled fel a karodat,
Sej, ugorj a Dunába,
Sej, ugorj a Tiszába,
Meg is mosakodjál,
meg is simakodjál,
Törölközzél meg az arany kendőbe.
Két új táncunk:
Elfogyott a mákos rétes
Megmaradt a tál.
Én utánam barna kislány
Ne vágyakozzál
Gólya, gólya sárga lábú gólya madár.
Százhúsz éves öregapám
Most házasodik.
Összeveri a bokáját,
S úgy ugrándozik.
Gólya, gólya sárga lábú gólya madár.
Megmaradt a tál.
Én utánam barna kislány
Ne vágyakozzál
Gólya, gólya sárga lábú gólya madár.
Százhúsz éves öregapám
Most házasodik.
Összeveri a bokáját,
S úgy ugrándozik.
Gólya, gólya sárga lábú gólya madár.
Ajtó ablak nyitva van, bejöhet akárki,
De ha egyet gondolok, bejön Sanyi bácsi
Ejnye Sanyi bácsi, maga csúnya bácsi,
Éjjel nappal, holdvilágnál almát szokott lopni.
De ha egyet gondolok, bejön Sanyi bácsi
Ejnye Sanyi bácsi, maga csúnya bácsi,
Éjjel nappal, holdvilágnál almát szokott lopni.
Mai mesénk: A magányos hóember
Barkácsoltunk is:
Hóembert, illetve hógömböt
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)












