2018. április 24., kedd

Táncházba várunk Kicsiket és Nagyokat

Május 5.-én újra táncházba hívunk Kicsiket és Nagyokat Darabos Eszterrel!

10:30-11:30h - óvodások
11:30-13:00h - iskolások
14:00-16:00h - felnőttek

Helyszín:  St. Aposteln Plébániai Terme (50667 Köln, Apostelnkloster 4)

Jelentkezni a korcsoport megadásával lehet a honlapunkon (ungarnzentrum.de), e-mailben vagy telefonon.

15. foglalkozás

köv...

2018. március 19., hétfő

14. foglalkozás

Miután mindenki megérkezett, táncos-mozgásos bemelegítés következett.

Ezután átismételtük a dalainkat és körjátékainkat, illetve a "meglepetés" előadásra is szorgalmasan készültünk.

A mai nap ismét különleges volt, hiszen egy kis Szülinapost is köszönthettünk. Énekeltünk neki, felköszöntöttük, ő pedig finom muffinokkal kedveskedett az ovistársainak.
Boldog születésnapot Ancsi!

Ez alkalommal a gyerekek Az aranyszőrű bárány meséjét hallgathatták meg.


A meséhez (és Húsvéthoz) kapcsolódó barkácsolásunk hatalmas lelkesedést váltott ki Mindenkiből!
Bárányt készítettünk muffinból, vajkrém, marcipán és marshmallow segítségével.

Majd a maradék időben a "meglepetésre" készültünk tovább.... :)

2018. március 8., csütörtök

13. fogalkozás

Tavaszváró, tavaszcsalogató foglalkozásunk volt.

Ismétléssel kezdtünk. Elővettük a korábbi dalainkat, áténekeltük őket, majd el is játszottuk.
Ezután a mozgásé volt a főszerep. Magyar népdalokra különboző lépéseket tanultunk a felállított pályán. A gumikon ugráltunk, a gumik alatt átkúsztunk, a kötélpályán egyensúlyoztunk, majd a babzsákokat elővéve további játékokat játszottunk.

Mese:
Fésüs Éva: Télkergető hóvirág
(képek még jönnek...)

Barkácsolás:
Hóvirágos képet hajtogattunk, ragasztottunk és rajzoltunk. A végén pedig a csodaszép alkotásokat le is lamináltuk.



12. foglalkozás

Ismét tánccal melegítettünk be:

Megismerkedtünk a sárga tulipánnal (egy lábon ugrás kétszer), illetve átismételtük a diót (fél lábbal, teli talppal dobbantunk) is.

Majd a korábbi dalokat és körjátékokat énekeltük, játszottuk el. (Készülve az évzáró fellépésre is...)

Mese:
A magányos hóember

Barkácsolás:
Havas-hóemberes képet készítettünk (színeztünk, vágtunk, ragasztottunk)

2018. február 5., hétfő

11. foglalkozás

Beszéljenek a képek helyettem:





 József atya mesét olvas a TV Maciról a gyerekeknek:

Színezünk, vágunk és ragasztunk, hogy végül elkészüljenek ezek a csodás képek:
 Mesénk is volt:
Mészöly Miklós: A bánatos medve

Mai játékunk:
Alszik, alszik, medve-koma,
Elfelejtett enni ő ma.
Minket ugyan meg nem kap,
Aki ügyes, elszalad.

És egy verset is megtanultunk:
Hogy ha rossz a medve kedve,
bebújik a rengetegbe.
Hogy ha jó a medve kedve,
Állandóan mézet enne.

Ismét egy tartalmas és vidám délelőttöt tölthettünk el a gyerekekkel!

10. foglalkozás - Táncház

Szuper élő zenés táncházban vehettek részt a gyerekek!
A tánc előtt a gyerekek megismerkedhettek a zenekar hangszereivel (nagyon ügyesek voltak), majd kezdetét vette a vidám mulatság. Köszönjük Eszternek és csapatának ezt a délelőttöt.



A táncház előtt és után pedig volt egy kis időnk barkácsolni is. Origami technikával rókát hajtogattunk, illetve vágással és ragasztással madarat készítettünk.