Tavaszváró, tavaszcsalogató foglalkozásunk volt.
Ismétléssel kezdtünk. Elővettük a korábbi dalainkat, áténekeltük őket, majd el is játszottuk.
Ezután a mozgásé volt a főszerep. Magyar népdalokra különboző lépéseket tanultunk a felállított pályán. A gumikon ugráltunk, a gumik alatt átkúsztunk, a kötélpályán egyensúlyoztunk, majd a babzsákokat elővéve további játékokat játszottunk.
Mese:
Fésüs Éva: Télkergető hóvirág
(képek még jönnek...)
Barkácsolás:
Hóvirágos képet hajtogattunk, ragasztottunk és rajzoltunk. A végén pedig a csodaszép alkotásokat le is lamináltuk.
"Kultúrát nem lehet örökölni. Az elõdök kultúrája egykettõre elpárolog, ha minden nemzedék újra meg újra meg nem szerzi magának." (Kodály Zoltán)
2018. március 8., csütörtök
12. foglalkozás
Ismét tánccal melegítettünk be:
Megismerkedtünk a sárga tulipánnal (egy lábon ugrás kétszer), illetve átismételtük a diót (fél lábbal, teli talppal dobbantunk) is.
Majd a korábbi dalokat és körjátékokat énekeltük, játszottuk el. (Készülve az évzáró fellépésre is...)
Mese:
A magányos hóember
Barkácsolás:
Havas-hóemberes képet készítettünk (színeztünk, vágtunk, ragasztottunk)
Megismerkedtünk a sárga tulipánnal (egy lábon ugrás kétszer), illetve átismételtük a diót (fél lábbal, teli talppal dobbantunk) is.
Majd a korábbi dalokat és körjátékokat énekeltük, játszottuk el. (Készülve az évzáró fellépésre is...)
Mese:
A magányos hóember
Barkácsolás:
Havas-hóemberes képet készítettünk (színeztünk, vágtunk, ragasztottunk)
2018. február 5., hétfő
11. foglalkozás
Beszéljenek a képek helyettem:
József atya mesét olvas a TV Maciról a gyerekeknek:
Színezünk, vágunk és ragasztunk, hogy végül elkészüljenek ezek a csodás képek:
Mesénk is volt:
Mészöly Miklós: A bánatos medve
Mai játékunk:
Alszik, alszik, medve-koma,
Elfelejtett enni ő ma.
Minket ugyan meg nem kap,
Aki ügyes, elszalad.
És egy verset is megtanultunk:
Hogy ha rossz a medve kedve,
bebújik a rengetegbe.
Hogy ha jó a medve kedve,
Állandóan mézet enne.
Ismét egy tartalmas és vidám délelőttöt tölthettünk el a gyerekekkel!
10. foglalkozás - Táncház
Szuper élő zenés táncházban vehettek részt a gyerekek!
A tánc előtt a gyerekek megismerkedhettek a zenekar hangszereivel (nagyon ügyesek voltak), majd kezdetét vette a vidám mulatság. Köszönjük Eszternek és csapatának ezt a délelőttöt.
A táncház előtt és után pedig volt egy kis időnk barkácsolni is. Origami technikával rókát hajtogattunk, illetve vágással és ragasztással madarat készítettünk.
A tánc előtt a gyerekek megismerkedhettek a zenekar hangszereivel (nagyon ügyesek voltak), majd kezdetét vette a vidám mulatság. Köszönjük Eszternek és csapatának ezt a délelőttöt.
2018. január 26., péntek
Táncházba várunk Kicsiket és Nagyokat
Szombaton, január 27-én élőzenés táncházba hívjuk délelőtt a
kisebbeket, délután a felnőtteket a kölni St. Aposteln plébániai
termébe.
Program:
10:30-11:30h – ovisok
11:30-13:00h – iskolások
14:00-16:00h – felnőttek
Darabos Eszter és Fekete Péter vezeti a tánctanulást, akik az
elmúlt félévben a KCSP-ösztöndíj keretén belül Brazíliában támogatták az
ottani magyarságot és a helyi Zrínyi Művészegyüttesben táncoltak. A
talpalávalót Király Szilvi és zenekara húzza.
Eszter régi kedves ismerősünk, hiszen két éve ömaga is gyakran
látogatta kölni magyar közösségünket Hagenböl, ahol korábban volt KCSP-s
ösztöndíjas.
Belépőt nem kérünk, de annak örülnénk, ha a Magyarországról
érkezett zenészek útiköltségéhez hozzá tudnánk járulni, ki-ki lehetősége
szerint. Előre is köszönjük!
2018. január 19., péntek
9. foglalkozás
Dalos - táncos foglalkozás:
*Süss fel nap...
*Jár a fali óra...
*Én elmentem a vásárba...
*Tekeredik a kígyó...
*Aki nem lép egyszerre...
*Szédi baba, kút baba...
*Lázár vedd föl lábodat...
*Katona bácsi hopp, hopp. hopp...
*Ádámnak volt két fia...
*Rétibe és kapiba...
*Szervusz pajtás,
Kukorica hajtás,
Aki fogja kezemet,
Mondja meg a nevemet.
(Fogja meg a fülemet/Öleljen meg engemet/Csókoljon meg engemet.)
Játék babzsákkal
(Párosával összeállunk, szemben leülünk egymással törökülésben, közöttünk a babzsák.
Irányítva érintjük a különböző testrészeket (fej, nyak, váll, térd, comb, stb...),
majd a babzsák felszólításra középről elkapjuk azt, az nyer aki a gyorsabb volt.)
Felragasztott pályán különböző módokon haladtunk
(vonalon, kifelé-befelé fordulva, pároslábbal ugrálva, előre és hátra fordulva, párosával, csukott szemmel, stb...)
*Csipp, csepp, egy csepp, 5 csepp...
*Csepp, csepp, csepereg...
Mese:
Móra Ferenc: A didergő király
(diafilmen néztük meg)
Barkácsolás:
Királyi koronát készítettünk ragasztással.
*Süss fel nap...
*Jár a fali óra...
*Én elmentem a vásárba...
*Tekeredik a kígyó...
*Aki nem lép egyszerre...
*Szédi baba, kút baba...
*Lázár vedd föl lábodat...
*Katona bácsi hopp, hopp. hopp...
*Ádámnak volt két fia...
*Rétibe és kapiba...
*Szervusz pajtás,
Kukorica hajtás,
Aki fogja kezemet,
Mondja meg a nevemet.
(Fogja meg a fülemet/Öleljen meg engemet/Csókoljon meg engemet.)
Játék babzsákkal
(Párosával összeállunk, szemben leülünk egymással törökülésben, közöttünk a babzsák.
Irányítva érintjük a különböző testrészeket (fej, nyak, váll, térd, comb, stb...),
majd a babzsák felszólításra középről elkapjuk azt, az nyer aki a gyorsabb volt.)
Felragasztott pályán különböző módokon haladtunk
(vonalon, kifelé-befelé fordulva, pároslábbal ugrálva, előre és hátra fordulva, párosával, csukott szemmel, stb...)
*Csipp, csepp, egy csepp, 5 csepp...
*Csepp, csepp, csepereg...
Mese:
Móra Ferenc: A didergő király
(diafilmen néztük meg)
Barkácsolás:
Királyi koronát készítettünk ragasztással.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)



















