2018. február 5., hétfő

11. foglalkozás

Beszéljenek a képek helyettem:





 József atya mesét olvas a TV Maciról a gyerekeknek:

Színezünk, vágunk és ragasztunk, hogy végül elkészüljenek ezek a csodás képek:
 Mesénk is volt:
Mészöly Miklós: A bánatos medve

Mai játékunk:
Alszik, alszik, medve-koma,
Elfelejtett enni ő ma.
Minket ugyan meg nem kap,
Aki ügyes, elszalad.

És egy verset is megtanultunk:
Hogy ha rossz a medve kedve,
bebújik a rengetegbe.
Hogy ha jó a medve kedve,
Állandóan mézet enne.

Ismét egy tartalmas és vidám délelőttöt tölthettünk el a gyerekekkel!

10. foglalkozás - Táncház

Szuper élő zenés táncházban vehettek részt a gyerekek!
A tánc előtt a gyerekek megismerkedhettek a zenekar hangszereivel (nagyon ügyesek voltak), majd kezdetét vette a vidám mulatság. Köszönjük Eszternek és csapatának ezt a délelőttöt.



A táncház előtt és után pedig volt egy kis időnk barkácsolni is. Origami technikával rókát hajtogattunk, illetve vágással és ragasztással madarat készítettünk.



2018. január 26., péntek

Táncházba várunk Kicsiket és Nagyokat

Szombaton, január 27-én élőzenés táncházba hívjuk délelőtt a kisebbeket, délután a felnőtteket a kölni St. Aposteln plébániai termébe.

Program:

10:30-11:30h – ovisok
11:30-13:00h – iskolások
14:00-16:00h – felnőttek

Darabos Eszter és Fekete Péter vezeti a tánctanulást, akik az elmúlt félévben a KCSP-ösztöndíj keretén belül Brazíliában támogatták az ottani magyarságot és a helyi Zrínyi Művészegyüttesben táncoltak. A talpalávalót Király Szilvi és zenekara húzza.

Eszter régi kedves ismerősünk, hiszen két éve ömaga is gyakran látogatta kölni magyar közösségünket Hagenböl, ahol korábban volt KCSP-s ösztöndíjas.

Belépőt nem kérünk, de annak örülnénk, ha a Magyarországról érkezett zenészek útiköltségéhez hozzá tudnánk járulni, ki-ki lehetősége szerint. Előre is köszönjük!

2018. január 19., péntek

9. foglalkozás

Dalos - táncos foglalkozás:

*Süss fel nap...
*Jár a fali óra...
*Én elmentem a vásárba...

*Tekeredik a kígyó...
*Aki nem lép egyszerre...
*Szédi baba, kút baba...
*Lázár vedd föl lábodat...

*Katona bácsi hopp, hopp. hopp...
*Ádámnak volt két fia...
*Rétibe és kapiba...

*Szervusz pajtás,
Kukorica hajtás,
Aki fogja kezemet,
Mondja meg a nevemet.
(Fogja meg a fülemet/Öleljen meg engemet/Csókoljon meg engemet.)

Játék babzsákkal
(Párosával összeállunk, szemben leülünk egymással törökülésben, közöttünk a babzsák.
Irányítva érintjük a különböző testrészeket (fej, nyak, váll, térd, comb, stb...),
majd a babzsák felszólításra középről elkapjuk azt, az nyer aki a gyorsabb volt.)

Felragasztott pályán különböző módokon  haladtunk
(vonalon, kifelé-befelé fordulva, pároslábbal ugrálva, előre és hátra fordulva, párosával, csukott szemmel, stb...)

*Csipp, csepp, egy csepp, 5 csepp...
*Csepp, csepp, csepereg...

Mese:
Móra Ferenc: A didergő király
(diafilmen néztük meg)


Barkácsolás:
Királyi koronát készítettünk ragasztással.