2015. január 26., hétfő

8. foglalkozás

Reggeli köszöntő dalaink:
Süss fel nap!
Pál, Kata, Péter, jó reggelt!
Jár a fali óra... 

Mai mondókáink, verseink:

Ujjkiolvasók:
Hüvelykujjam almafa (magyar népköltés)
Hüvelykujjam almafa
Mutatóujjam megrázta
Középső ujjam összeszedte
Gyűrűsujjam hazavitte
A kisujjam mind megette
Megfájdult a hasa tőle.

Ez elment vadászni (magyar népköltés)
Ez elment vadászni,
ez meglőtte,
ez hazavitte,
ez megsütötte,
ez az icike-picike mind megette!
Megfájdult a hasa tőle.

Átmozgató - mutogató: 
Rajzolok egy kerekecskét 
Rajzolok egy kerekecskét,
gömbölyûre, mint a zsemlét,
kerekecskén kis gombocska,
akárcsak egy baba volna,
gombocskának két nagy
füle,
vajon mi néz ki belüle?
Bajuszkája, farkincája,
kerekecske, gombocska,
itt csücsül a nyulacska.

Ez a szemem, ez a szám, 
ez meg itt az arcocskám.
Jobbra-balra két karom,
forgatom, ha akarom.
Két lábamon megállok,
ha akarok ugrálok.
Nyisd a kezed, zárd ökölbe,
forgasd csuklód körbe-körbe!
Tapsolj kettőt, csapj térdedre,
engedd karod le a mélybe!

Egyedem, begyedem, tengertánc
Egyedem, begyedem, tengertánc,
hajdú sógor, mit kívánsz?
Nem kívánok egyebet,
csak egy falat kenyeret.

Tánc:
Szervusz, kedves barátom
Szervusz, kedves barátom,
Gyere vélem táncba!
Nem mehetek barátom,
Mert a lovam sánta.
Sánta lovam, paripám, hízik a mezőbe,
Szép asszony szeretőm lakik Debrecenbe.


Mese:
Móra Ferenc: A didergő király

Kézműveskedésünk:
Szöttünk - flic anyagot
Fonalbabát kötöztünk

Évszakok, kiemelten a tél átbeszélése...


2015. január 10., szombat

7. foglalkozás

Reggeli köszöntő dalaink:

Pál, Kata, Péter, jó reggelt!
Jár a fali óra... 

Mai mondókáink, verseink:

Ujjkiolvasók:
Hüvelykujjam almafa (magyar népköltés)
Hüvelykujjam almafa
Mutatóujjam megrázta
Középső ujjam összeszedte
Gyűrűsujjam hazavitte
A kisujjam mind megette
Megfájdult a hasa tőle.

Ez elment vadászni (magyar népköltés)
Ez elment vadászni,
ez meglőtte,
ez hazavitte,
ez megsütötte,
ez az icike-picike mind megette!
Megfájdult a hasa tőle.

Átmozgató - mutogató: 
Rajzolok egy kerekecskét 
Rajzolok egy kerekecskét,
gömbölyûre, mint a zsemlét,
kerekecskén kis gombocska,
akárcsak egy baba volna,
gombocskának két nagy
füle,
vajon mi néz ki belüle?
Bajuszkája, farkincája,
kerekecske, gombocska,
itt csücsül a nyulacska.

Ez a szemem, ez a szám, 
ez meg itt az arcocskám.
Jobbra-balra két karom,
forgatom, ha akarom.
Két lábamon megállok,
ha akarok ugrálok.
Nyisd a kezed, zárd ökölbe,
forgasd csuklód körbe-körbe!
Tapsolj kettőt, csapj térdedre,
engedd karod le a mélybe!

Egyedem, begyedem, tengertánc
Egyedem, begyedem, tengertánc,
hajdú sógor, mit kívánsz?
Nem kívánok egyebet,
csak egy falat kenyeret.

Tánc:
Szervusz, kedves barátom
Szervusz, kedves barátom,
Gyere vélem táncba!
Nem mehetek barátom,
Mert a lovam sánta.
Sánta lovam, paripám, hízik a mezőbe,
Szép asszony szeretőm lakik Debrecenbe.

Versek:
Weöres Sándor: Ujjé-!-vi mese
Pákozdi Gabriella: Százlábú-bánat

Mese:
Simon Réka Zsuzsanna: Gumicsizma hadművelet

Kézműveskedésünk:
Színeztünk
Tojástartóból százlábút készítettünk

2015. január 6., kedd

Foglalkozások a nyári szünetig

Előre láthatóan a következőképpen alakulnak a foglalkozások a nyári szünetig:

január 10.
január 24.
február 7.
február 21.
március 7.
március 21.
április 11.
április 25.
május 9.
június 13.
június 20. - tanévzáró műsor a St. Aposteln plébánia közösségi termében

Magyar-sulis családoknak info: Május 30.-i iskolai napon egyelőre úgy néz ki, hogy az óvodai foglalkozás elmarad!

2014. december 14., vasárnap

Áldott, Békés Karácsonyt és Nagyon Boldog Új Esztendőt!

Kedves Szülők, kedves Ovisok!

Nagyon szépen köszönöm a gyermekek szereplését, nagyon ügyesek voltak! Igazán jó volt együtt dolgozni az elmúlt hónapokban velük. Remek kis csapat jött össze! 
Kívánok Nektek Áldott, Békés Karácsonyt és Nagyon Boldog Új Esztendőt!
Találkozunk az új évben, január 10.-én!

Szállást keres a Szent Család - 2014. december 13.


Bevonulás gyertyával a kézben :

"Szálljatok le, szálljatok le
karácsonyi angyalok!
Zörgessetek máma este
minden piciny ablakot!
Palotába és kunyhóba
nagy örömet vigyetek,
Boldogságos ünnepet!"


Közösen énekeljük:
     
     Ég a gyertya ég,
el ne aludjék,
szíveinkből a szeretet
ki ne aludjék.

Ég a gyertya ég,
el ne aludjék,
szívünkből a rosszaság is
messze távozzék.

Ég a gyertya ég,
nő a fényesség,
sötét Földhöz a fényesség
egyre közelébb.

Ég a gyertya ég,
az adventi négy,
azt lobogják, azt hirdetik:
Jézus üdvözlégy!


Köszöntő:
Magyar házban a vendéget
szeretettel várják,
pirosra sült friss cipóval
szívesen kínálják.

Ha nincs cipó, ha nincs kalács,
mit tehet az ember,
köszönti a venégeket
meleg szeretettel.


Közös tánc és éneklés:

Ember, ember, December,
Hideg morcos medve.
Sűrű havat szitálva,
Kiült a hegyekbe.

Ha ha ha havazik,
He he he hetekig,
Hú hú hú hull a hó,
Hi hi hi jaj de jó.

Ha ha ha havazik,
He he he hetekig,
Hú hú hú hull a hó,
Hi hi hi jaj de jó.

Ember, ember, December,
Hideg morcos medve,
Sűrű havat szitálva,
Kiült a hegyekbe.

Ha ha ha havazik,
He he he hetekig,
Hú hú hú hull a hó,
Hi hi hi jaj de jó.

Ha ha ha havazik,
He he he hetekig,
Hú hú hú hull a hó,
Hi hi hi jaj de jó.

Ha ha ha havazik,
He he he hetekig,
Hú hú hú hull a hó,
Hi hi hi jaj de jó

Esik a hó!!!


Hóembernek se keze, se lába
Hóembernek se keze, se lába,
Hóembernek pici szeme szén.
Lustán pislant, fadugó az orra,
Vásott kannát visel a fején.




6. foglalkozás

Reggeli köszöntő:
"Pál, Kata, Péter, jó reggelt!" - dal
"Jár a fali óra" - dal


Készülődés az adventi műsorra:
Ember, ember, December...
Hóembernek se keze, se lába...
Ég a gyertya ég...


     Ég a gyertya ég,
el ne aludjék,
szíveinkből a szeretet
ki ne aludjék.

Ég a gyertya ég,
el ne aludjék,
szívünkből a rosszaság is
messze távozzék.

Ég a gyertya ég,
nő a fényesség,
sötét Földhöz a fényesség
egyre közelébb.

Ég a gyertya ég,
az adventi négy,
azt lobogják, azt hirdetik:
Jézus üdvözlégy!

Ember, ember, December
Ember, ember, December,
Hideg morcos medve.
Sűrű havat szitálva,
Kiült a hegyekbe.

Ha ha ha havazik,
He he he hetekig,
Hú hú hú hull a hó,
Hi hi hi jaj de jó.

Ha ha ha havazik,
He he he hetekig,
Hú hú hú hull a hó,
Hi hi hi jaj de jó.

Ember, ember, December,
Hideg morcos medve,
Sűrű havat szitálva,
Kiült a hegyekbe.

Ha ha ha havazik,
He he he hetekig,
Hú hú hú hull a hó,
Hi hi hi jaj de jó.

Ha ha ha havazik,
He he he hetekig,
Hú hú hú hull a hó,
Hi hi hi jaj de jó.

Ha ha ha havazik,
He he he hetekig,
Hú hú hú hull a hó,
Hi hi hi jaj de jó

Esik a hó!!!


Hóembernek se keze, se lába
Hóembernek se keze, se lába,
Hóembernek pici szeme szén.
Lustán pislant, fadugó az orra,
Vásott kannát visel a fején.



Kézműveskedtünk:
1. Papírtányérból Mikulást ragasztottunk

2. Karácsonyi ajándékot készítettünk a Szülőknek


5. foglalkozás

Reggeli köszöntő:

"Pál, Kata, Péter, jó reggelt!
Már odakünn a nap felklet,
Szól a kakasunk, az a nagy tarajú,
Gyere ki a rétre, kukuriku!"

Jár a fali óra (dal)
Jár a falióra,
Tik-tak jár,
Benne egy manócska kalapál.

Ha megáll az óra és nem jár,
Alszik a manócska,
És nem kalapál.


Csukás István: Sün Balázs (bábjáték) - ism.

Készülődés az adventi műsorra:
Ember, ember, December...
Hóembernek se keze, se lába...
Ég a gyertya ég...


     Ég a gyertya ég,
el ne aludjék,
szíveinkből a szeretet
ki ne aludjék.

Ég a gyertya ég,
el ne aludjék,
szívünkből a rosszaság is
messze távozzék.

Ég a gyertya ég,
nő a fényesség,
sötét Földhöz a fényesség
egyre közelébb.

Ég a gyertya ég,
az adventi négy,
azt lobogják, azt hirdetik:
Jézus üdvözlégy!



Kézműveskedtünk:
1. Tojástartó újrahasznosítás: Karácsonyi csengőt festettünk
2. Zabpelyhes dobozból és krepp papírból: Karácsonyfát ragasztottunk