Amíg arra vártunk, hogy mindeki megérkezzen, ezek a bohócok készültek:
Ezalkalommal a gyerekekkel egy igen vidám farsangi mulatságon vehettünk részt, melyen Csókási Imre tanított nekünk újabb táncokat és játékokat. Ehhez a kiváló muzsikát Peller Bendegúz és zenekara szolgáltatta!
A táncház után jól esett kicsit megpihenni, és a mesét meghallgatni, mely ezúttal a farsangi kedvencünk volt: A vajaspánkó.
A foglalkozás végén pedig mindenki készíthetett magának egy álarcot:
"Kultúrát nem lehet örökölni. Az elõdök kultúrája egykettõre elpárolog, ha minden nemzedék újra meg újra meg nem szerzi magának." (Kodály Zoltán)
2020. március 1., vasárnap
2020. február 9., vasárnap
Farsangi táncház élőzenével
Újra táncházba hívjuk a Gyerekeket (és a Felnőtteket)!
Farsangi (jelmezes) élőzenés táncházba hívunk Kicsiket és Nagyokat. A tánctanulást Csókási Imre hageni KCSP ösztöndíjas vezeti, amelynek beosztása az alábbiak szerint alakul:
10:30-11:30h – ovisok
11:30-13:00h – iskolások
14:00-16:00h – felnőttek
Nyitott program, mindenkit szeretettel várunk! A belépés díjtalan!
Jelentkezni a korcsoport megadásával lehet. Itt
Időpont: 2020. február 15.
Helyszín: Köln St. Aposteln – Plébániai terem (a fenti ovis nagyterem)
Farsangi (jelmezes) élőzenés táncházba hívunk Kicsiket és Nagyokat. A tánctanulást Csókási Imre hageni KCSP ösztöndíjas vezeti, amelynek beosztása az alábbiak szerint alakul:
10:30-11:30h – ovisok
11:30-13:00h – iskolások
14:00-16:00h – felnőttek
Nyitott program, mindenkit szeretettel várunk! A belépés díjtalan!
Jelentkezni a korcsoport megadásával lehet. Itt
1. foglalkozás - Medve nap
A mai foglalkozáson
minden a medvékről a szólt. Rengeteg kis medvét láttunk ma vendégül, hiszen
mindenki magával hozhatta a kedvenc maciját.
Gyülekező alatt
a gyerekek futkározhattak, illetve az ablakra ragasztott sablonokon
megrajzolhatta a saját kis mackóját:
A mai dalos
részben néhány régi dallamot idéztünk fel, illetve újat is tanultunk:
Buborékot
fújtunk:
Jöjj ki buborék,
kék ruhában,
zöld ruhában,
arany
cipellőben,
piros
pántlikában.
Kerekítettünk:
Kőke
tánc, kőke tánc,
kikerekítem, bekerekítem,
kőketánc!
Köszöntöttük
egymást:
Csipkefa
bimbója
kihajlott az útra,
rida, rida bom- bom- bom,
kihajlott az útra.
Arra ment Jánoska,
szakajt egyet róla,
rida, rida, bom-bom-bom,
szakajt egyet róla.
Farsangra
készültünk:
A,
a, a, a farsangi napokban,
A farsangi napokban legyünk mi is
vígabban,
A, a, a, a farsangi napokban!
Fánkot
sütöttünk:
Szita,
szita szolgáló,
Van-e liszted eladó,
van lisztem, de nem jó,
beleesett a pondró.
Lovagoltunk:
Gyí,
te lovam Besztercére,
A jó borra, pecsenyére!
Gyí, gyí, gyí!
Gyí lovacskám, gyí vágtába,
Hazaérünk vacsorára!
Gyí, gyí, gyíííí!
A jó borra, pecsenyére!
Gyí, gyí, gyí!
Gyí lovacskám, gyí vágtába,
Hazaérünk vacsorára!
Gyí, gyí, gyíííí!
Felborultunk:
Sima
út, sima út, sima út,
Göröngyös út, göröngyös út, göröngyös út,
Kátyúúú!
Göröngyös út, göröngyös út, göröngyös út,
Kátyúúú!
Ernyőztünk:
Süss
fel, nap! Fényes nap!
kertek alatt a ludaim megfagynak.
kertek alatt a ludaim megfagynak.
Kiugrott a gombóc a fazékból,
Utána a molnár
fazekastól,
Stól, stól,
stól, fazekastól.
A mai mesénk
nem szólhatott másról, mint medvékről:
A két kis medvebocs
Medvés fogócskás
- játékunk alatt pedig menekülhettünk a nagy szőrös medvék elöl:
Alszik, alszik, medve-koma,
elfelejtett
enni ő ma.
Minket ugyan
meg nem kap,
aki ügyes,
elszalad.
Majd útra keltünk medvevadászatra:
– Menjünk
medvét vadászni!
– Ninini!
– Mit látok?
– Itt egy híd,
menjünk át!
(futást
imitálva átdübörögnek a képzeletbeli hídon)
– Átértünk.
– Menjünk
tovább!
– Menjünk
medvét vadászni!
– Ninini!
– Mit látok?
– Itt egy
mocsár, menjünk át!
(itt
lehet cuppogni, a lábunk beleragadhat a mocsárba, kérhetjük a gyerekeket,
húzzanak ki…)
– Átértünk!
– Menjünk
tovább!
– Menjünk
medvét vadászni!
– Ninini!
– Mit látok?
– Itt egy hegy,
hát másszunk fel!
(mászást
imitálunk, egyre nagyobbakat kapaszkodva)
– Felértünk,
hát nézzünk szét!
–Szétnéztünk,
hát menjünk tovább!
– Menjünk
medvét vadászni!
– Ninini!
– Mit látok?
– Itt egy
barlang, hát menjünk be!
- Csak csendben csak halkan, hogy senki meg ne
hallja!
Mintha
sötét lenne, tapogatózva, csukott szemmel bóklászunk, elkezdünk tapogatni,
mintha egy fejet tapogatnánk:
- Itt egy
nedves orr, itt két nagy szem, itt két szőrös fül, éles fogak, hatalmas mancsok…
- HISZEN EZ EGY
MEDVE! Akkor fussunk!!!
Ninini!
– Mit látok?
– Egy hegy, hát
másszunk fel!
– Felértünk, NE
nézzünk szét!
–Menjünk
tovább!
– Ninini!
– Mit látok?
– Egy mocsár,
menjünk át!
– Átértünk!
– Menjünk
tovább!
– Ninini!
– Mit látok?
– Egy híd,
menjünk át!
– Átértünk.
– Ninini, mit
látok?
- Hát mit
látok?
- Hát mit
látok? Mit látok?
A házunkat!
Végezetül pedig
mindenki elkészített egy jegesmacit pici fehér kéztörlőből:
10. foglalkozás
Ezen a
foglalkozáson a főszerepet a hó, a hideg és a hóemberek kapták. Ezen a télen
sajnos elkerültek minket itt Kölnben a hófelhők, de ez nem lehet akadálya, hogy
mi egy kis téli hangulatot varázsoljunk.
Gyülekező alatt
a gyerekek hóemberes képet készíthettek tépéssel, ragasztással és
lyukasztással. Szebbnél szebb művek készültek:
A nagyteremben
folytattuk, ahol néhány korábbi dalunkat énekeltük, körjátékunkat játszottuk
el.
Akinek nincs párja,
Keressen magának,
Mert ha nem jut néki,
Seprű marad néki!
Egy hegy megy,
Szembe jön egy
másik hegy.
Én is hegy,
Te is hegy,
Nekünk ugyan
egyre megy.
Ádámnak volt két fia, se
nem ettek,
se nem ittak,
Mindent úgy tettek mint én.
A fejükkel duc-duc-duc,
Mindent úgy tettek mint én.
A fejükkel duc-duc-duc,
a kezükkel taps-taps-taps,
a lábukkal dob-dob-dob,
Az ujjukkal szúr-szúr-szúr.
Az ujjukkal szúr-szúr-szúr.
Lázár vedd föl lábodat,
Emled fel a karodat,
Sejj, ugorj a Dunába,
Sejj, ugorj a Tiszába.
Meg is mosakodjál,
Meg is simakodjál,
Törölközzél meg az arany
kendőbe.
Szédi baba, kút baba,
Bele ne ess a kútba!
Rétibe és kapiba,
Nagy fűben jár a liba,
Mondd meg édes gúnárom,
lesz-e zsiba a nyáron?
Lesz-lesz, ha a fene meg
nem esz!
Hej Gyula, Gyula, Gyula
Szól a duda, duda, duda,
Pest, Buda, Buda, Buda,
Pattogatott kukorica.
Két hóemberes dalt is megtanultunk:
Dombon
állni most a jó,
Mindent elborít a hó.
II:Hóból lesz a hógolyó
Hógolyóból hóapó
Hóapónak pókhasa
Pókhasán a mellkasa
Mellkasán a gömb feje
Gömbfején a kő szeme
Szeme alatt répaorr
Orra alatt szén-mosoly
Szén-mosolya hirdeti
Dombon állni jó neki. :II
Dombról csúszni most a jó
Szánkót húz a kis Janó
Hopp, mögéje, van helye
Szánkózzunk le ővele
Völgybe siklunk, hóha-hó
Csússz utánunk, hóapó!
Csússz utánunk, hóapó!
Mindent elborít a hó.
II:Hóból lesz a hógolyó
Hógolyóból hóapó
Hóapónak pókhasa
Pókhasán a mellkasa
Mellkasán a gömb feje
Gömbfején a kő szeme
Szeme alatt répaorr
Orra alatt szén-mosoly
Szén-mosolya hirdeti
Dombon állni jó neki. :II
Dombról csúszni most a jó
Szánkót húz a kis Janó
Hopp, mögéje, van helye
Szánkózzunk le ővele
Völgybe siklunk, hóha-hó
Csússz utánunk, hóapó!
Csússz utánunk, hóapó!
(Gryllus)
Hóembernek se keze se lába,
Hóembernek pici
szeme szén.
Lustán pislant,
fadugó az orra,
Vásott kannát
visel a fején.
A mai mesénk
pedig egy régi kedvenc: A magányos
hóember volt.
Befejezésképpen
pedig gyurmáztunk a gyerekekkel, mindenki elkészíthette a saját pici hóemberét:
Ismét egy remek
délelőtt volt!
2020. január 15., szerda
Bemutató baba-mama foglalkozás
Bemutató baba-mama foglalkozás Kölnben!
|
Időpont: 2020. február 5., szerda, 10:30–11:30h
|
| Helyszín: |
Am Rinkenpfuhl 10, 50676 Köln
|
Lovagoltatás, lógázás, hintáztatás, cirókázás, csúszdáztatás, zsuppolás élő hangszerjátékkal, népdalokkal, sétáltatókkal színesítve.
A foglalkozás után lehetőség van fél óra kötetlen beszélgetésre, játékra.
A bemutatóra a belépés ingyenes!
(Részvételi szándékotokat azonban jelezzétek nekem!)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)



























