"Kultúrát nem lehet örökölni. Az elõdök kultúrája egykettõre elpárolog, ha minden nemzedék újra meg újra meg nem szerzi magának." (Kodály Zoltán)
2019. október 4., péntek
Düsseldorfi Magyar Napok - 2019.09.07
Köszönjük a Gyerekeknek a résztvételt és természetesen a Szülőknek, hogy mindezt lehetővé tették és elhozták őket ezen a hűvös szombat reggelen! Nagyon ügyesek voltak!
Évnyitó - 2019.08.31
Ünnepélyes tanévnyitó közösen az iskolásokkal a St. Aposteln templomban:
Mesekönyv-bemutató
Páll Fatime: Vili kalandjai
Mi kis Vili pingvinjeink is elkészültek:
Mai mondókáink, dalaink:
* Kőketánc, kőketánc...
* Fújja a szél a fákat,
letöri az ágat, reccs!
* Pista bácsi fűrészel,
dolgozik a fűrésszel,
húzza-vonja,
most a bükköt darabolja!
* Fűrészeljünk egy kis fát,
Míg a vadász meg nem lát!
* Fussunk, fussunk szaladjunk
Hadd lobogjon a hajunk!
* Kipp-kopp kalapács,
kicsi kovács mit csinálsz,
Sárga lovat patkolok,
arany szeggel szegelek,
uccú pajtás kapj fel rája,
úgy is te vagy a gazadája!
* Gyí paci, paripa,
nem messze van Kanizsa,
oda érünk délre,
libapecsenyére!
* Gy te fakó, gyí te szürke,
gyí két lovam fussatok!
Gyorsan, gyorsan a faluba,
ott kaptok majd abrakot!
Mesekönyv-bemutató
Páll Fatime: Vili kalandjai
Mi kis Vili pingvinjeink is elkészültek:
Mai mondókáink, dalaink:
* Kőketánc, kőketánc...
* Fújja a szél a fákat,
letöri az ágat, reccs!
* Pista bácsi fűrészel,
dolgozik a fűrésszel,
húzza-vonja,
most a bükköt darabolja!
* Fűrészeljünk egy kis fát,
Míg a vadász meg nem lát!
* Fussunk, fussunk szaladjunk
Hadd lobogjon a hajunk!
* Kipp-kopp kalapács,
kicsi kovács mit csinálsz,
Sárga lovat patkolok,
arany szeggel szegelek,
uccú pajtás kapj fel rája,
úgy is te vagy a gazadája!
* Gyí paci, paripa,
nem messze van Kanizsa,
oda érünk délre,
libapecsenyére!
* Gy te fakó, gyí te szürke,
gyí két lovam fussatok!
Gyorsan, gyorsan a faluba,
ott kaptok majd abrakot!
2019. augusztus 19., hétfő
2019/2020-as tanév I. félév
A 2019/2020-as tanév I. félév:
1. augusztus 31. (Évnyitó - Ökumenikus istentisztelet – St. Aposteln)
2. szeptember 7. (Helyszínváltozás! - Düsselorf, Düsseldorfi Magyar Napok)
3. szeptember 21.
4. október 5.
5. november 2.
6. november 16. (Táncház)
7. november 30. (Helyszínváltozás! - Lelkészség alagsori terme)
8. december 14. (Szállást keres a Szent Család - Kuttyomfitty társulat vendégszereplése)
9. január 11.
10. január 25.
2019. március 6., szerda
Február 23. - Farsang
Ezen
a foglalkozáson a farsangé volt a főszerep. Az első órában (tízórai
alatt) a gyerekek egy bohóc képét rakhatták össze vágás-ragasztás technikával, színezéssel.
Majd átmentünk a nagyterembe, ahol zenés futkározással bemelegítettünk a következő órára.
Ezután mindenki bemutathatta a jelmezét, lelkesen mesélték el, hogy ki, mi szeretne lenni a karneválon, és érdeklődve hallgatták meg egymást.
Következett egy kis táncos mulatság, mely során a korábbi dalokat, körjátékokat ismételtük át, végül közkívánatra egy medvés fogócskával zártunk.
Rövid szünet után pedig a mese következett.
Ezúttal Az aranyfánkocska (1958) mesét hoztuk el diafilmen a gyerekeknek.
A farsang pedig nem farsang fánk nélkül, így a gyerekek is elmajszolhattak egy-egy fánkot a mese után, mialatt megbeszéltük, hogy mit ünnepelünk ilyenkor, miért öltözünk maskarába, miért mulatozunk, hangoskodunk és eszünk jókat.
Az utolsó órában pedig mindenki elkészíthette a saját karneváli maszkját.
Majd átmentünk a nagyterembe, ahol zenés futkározással bemelegítettünk a következő órára.
Ezután mindenki bemutathatta a jelmezét, lelkesen mesélték el, hogy ki, mi szeretne lenni a karneválon, és érdeklődve hallgatták meg egymást.
Következett egy kis táncos mulatság, mely során a korábbi dalokat, körjátékokat ismételtük át, végül közkívánatra egy medvés fogócskával zártunk.
Rövid szünet után pedig a mese következett.
Ezúttal Az aranyfánkocska (1958) mesét hoztuk el diafilmen a gyerekeknek.
A farsang pedig nem farsang fánk nélkül, így a gyerekek is elmajszolhattak egy-egy fánkot a mese után, mialatt megbeszéltük, hogy mit ünnepelünk ilyenkor, miért öltözünk maskarába, miért mulatozunk, hangoskodunk és eszünk jókat.
Az utolsó órában pedig mindenki elkészíthette a saját karneváli maszkját.
2019. február 4., hétfő
Február 02. - Medvenap
Olyan szerencsénk volt, hogy a mai foglalkozásunk éppen Gyertyszentelő Boldogasszony napjára esett, amely a néphiedelem szerint a Medve napja. Ha ezen a napon a medve kijön a barlangjából,
és ha meglátja árnyékát (vagyis szép, napos idő van), akkor megijed
tőle, és visszamegy aludni, amiből arra következtettek, hogy újra hideg
lesz. Ha viszont nincs árnyéka, akkor kint marad, mert tudja, hogy ez a
tél utolsó próbálkozása és hamarosan enyhül az idő.
Amíg arra vártunk, hogy mindenki megérkezzen, mackófejet barkácsolhattak a gyerekek:
Ma mindenki elhozhatta a mackóját, akit a mozgásos - foglalkozás elején be is mutatott. Megbeszéltük miket esznek a medvék, milyen medvék vannak, majd bemelegítettünk. Mi mással, mint egy medvés mondókával:
Mackó, mackó ugorjál,
Sürögjél és forogjál.
Tartsd fel a mancsodat,
Tedd szét a lábodat,
Tapsolj egyet, ugorj ki!
Majd a szokásos körjátékok, páros játékok következtek (lásd korábbi foglalkozások).
Ezután két mackós játékot játszottunk:
Bújj, bújj, medve,
gyere ki a gyepre!
Ha kijöttél szép csendesen,
hogy a vadász meg ne lessen,
bújj, bújj, medve,
gyere ki a gyepre!
Alszik, alszik, medve-koma,
elfelejtett enni ő ma.
Minket ugyan meg nem kap,
aki ügyes, elszalad.
Ezután rövid szünet következett (mert nagyon elfáradtunk), hogy szomjunkat csillapítsuk és előkészítsük a bábjátékot.
Ezúttal a Két bocs és a róka meséjét hallgathatták meg a gyerekek.
A mese után közkívánatra ismét fogócskáztunk. Mindenki egyszer medvévé válhatott és megkergethette a társait.
Végezetül egy régen játszott játékot vettünk elő Emil kérésére. Mégpedig a Bújj, bújj zöld ág-ot.
Volt még fél óránk a rendrakásra, de olyan gyorsan összepakoltak a gyerekek, hogy belekezdtünk a medvés képbe is, melyet otthon lehetett befejezni.
Tartalmas délelőttünk volt... :)
Amíg arra vártunk, hogy mindenki megérkezzen, mackófejet barkácsolhattak a gyerekek:
Ma mindenki elhozhatta a mackóját, akit a mozgásos - foglalkozás elején be is mutatott. Megbeszéltük miket esznek a medvék, milyen medvék vannak, majd bemelegítettünk. Mi mással, mint egy medvés mondókával:
Mackó, mackó ugorjál,
Sürögjél és forogjál.
Tartsd fel a mancsodat,
Tedd szét a lábodat,
Tapsolj egyet, ugorj ki!
Majd a szokásos körjátékok, páros játékok következtek (lásd korábbi foglalkozások).
Ezután két mackós játékot játszottunk:
Bújj, bújj, medve,
gyere ki a gyepre!
Ha kijöttél szép csendesen,
hogy a vadász meg ne lessen,
bújj, bújj, medve,
gyere ki a gyepre!
Alszik, alszik, medve-koma,
elfelejtett enni ő ma.
Minket ugyan meg nem kap,
aki ügyes, elszalad.
Ezután rövid szünet következett (mert nagyon elfáradtunk), hogy szomjunkat csillapítsuk és előkészítsük a bábjátékot.
Ezúttal a Két bocs és a róka meséjét hallgathatták meg a gyerekek.
A mese után közkívánatra ismét fogócskáztunk. Mindenki egyszer medvévé válhatott és megkergethette a társait.
Végezetül egy régen játszott játékot vettünk elő Emil kérésére. Mégpedig a Bújj, bújj zöld ág-ot.
Volt még fél óránk a rendrakásra, de olyan gyorsan összepakoltak a gyerekek, hogy belekezdtünk a medvés képbe is, melyet otthon lehetett befejezni.
Tartalmas délelőttünk volt... :)
Január 26.- Táncház
A táncház előtt a gyerekekkel hószörnyet készítettünk, fonal és zseníliadrót segítségével:
Majd Dáviddal és a Ritka zenekarral roptuk a táncot:
Majd Dáviddal és a Ritka zenekarral roptuk a táncot:
Jól elfáradtunk! Rövid pihenő és néhány korty, illetve falat után, akinek kedve volt elkészítehette a síelő csapatot:
2019. január 21., hétfő
Jelentkezési lap a 2019/2020-as tanévre
Jelentkezési lap a 2019/2020-as tanévre
Az idei (2018/2019-es) ovis csoportunk nagyon hamar betelt, érdemes ezért minél hamarabb leadni a jelentkezési lapot.
Az új gyerekek felvétele a jelentkezési lapok leadásának sorrendjében történik, de a már hozzánk járó (iskolába vagy oviba) gyerekek kistestvérei előnyt élvezhetnek.
Az év közben esetleg megüresedett helyeket a várólistán szereplők sorrendjében töltjük fel, ez esetben értesítjük a gyerekek szüleit.
Várjuk szeretettel minden régi és leendő ovisunk és iskolásunk jelentkezését!
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)



















