2019. január 15., kedd

Január 12.

Mai dalaink, körjátékaink:


Akinek nincs párja,
Keressen magának,
mert ha nem jut néki,
seprű marad néki.

Ádámnak volt két fia, se nem ettek,
se nem ittak,
Mindig úgy tettek mint én.
A fejükkel duc-duc-duc, 
a kezükkel taps-taps-taps,
a lábukkal dob-dob-dob,
Az ujjukkal szúr-szúr-szúr.


Egy hegy megy,
szembe jön egy másik hegy.
Én is hegy,
Te is hegy,
Nekünk ugyan egyre megy!


Húzz-húzz engemet!
Én is húzlak tégedet!
Amelyikünk elesik,
Az lesz a legkisebbik.

Zsipp-zsupp,
kenderzsupp,
ha megázik, kidobjuk.
Zsupsz!


Rétibe és kapiba,
nagy fűbe jár a liba,
mondd meg édes gúnárom,
lesz-e zsiba a nyáron?
Lesz, lesz, lesz,
ha a fene
meg nem esz!


Lázár vedd föl lábodat,
Emled fel a karodat,
Sej, ugorj a Dunába,
Sej, ugorj a Tiszába,

Meg is mosakodjál,
meg is simakodjál,
Törölközzél meg az arany kendőbe.

Két új táncunk:
 

Elfogyott a mákos rétes
Megmaradt a tál.
Én utánam barna kislány
Ne vágyakozzál
Gólya, gólya sárga lábú gólya madár.

Százhúsz éves öregapám
Most házasodik.
Összeveri a bokáját,
S úgy ugrándozik.
Gólya, gólya sárga lábú gólya madár.

Ajtó ablak nyitva van, bejöhet akárki,
De ha egyet gondolok, bejön Sanyi bácsi
Ejnye Sanyi bácsi, maga csúnya bácsi,
Éjjel nappal, holdvilágnál almát szokott lopni.

Mai mesénk: A magányos hóember 




Barkácsoltunk is:
Hóembert, illetve hógömböt





2019. január 14., hétfő

2018. november 26., hétfő

2. foglalkozás

Dalos - táncos foglalkozásunkon tanultuk:


Leszakadt a pince lakat,
Jaj, de szép szeretőm akadt.
Nem kívánok én egyebet,
Engem szeressen míg lehet.

Ujjainkat megmozgatjuk,
Derekunkat hajlítgatjuk.
Jobbra-balra, előre-hátra.
Tenyerünket összecsapjuk
És a földre ledobbantunk: Dob!
Dobogunk-dobogunk, egy kettőre,
gyerekek-gyerkeke csak előre!
Hurráááá!

Nyújtózkodjunk jó magasra!
Engedjük el a...

Egyem-kettem medvetánc,
Mondd meg gazda mit csinálsz.
Nem csinálok egyebet,
Csapdosom a legyeket!

Boldogasszony kiskertje, ibolya van benne.
Csivirin, csavarin, koránpista takarít,
Csitt a levele, csitt a levele,
adjon Isten lassú esőt,
mossa össze mind a kettőt,
mind a tizenkettőt.

Rétibe és kapiba,
nagy fűbe jár a liba,
mondd meg édes gúnárom,
lesz-e zsiba a nyáron?
Lesz, lesz, lesz,
ha a fene
meg nem esz!

Akinek nincs párja,
Keressen magának,
mert ha nem jut néki,
seprű marad néki.

Ádámnak volt két fia, se nem ettek,
se nem ittak,
Mindig úgy tettek mint én.
A fejükkel duc-duc-duc, 
a kezükkel taps-taps-taps,
a lábukkal dob-dob-dob,
Az ujjukkal szúr-szúr-szúr.

Egy hegy megy,
szembe jön egy másik hegy.
Én is hegy,
Te is hegy,
Nekünk ugyan egyre megy!

Húzz-húzz engemet!
Én is húzlak tégedet!
Amelyikünk elesik,
Az lesz a legkisebbik.

Zsipp-zsupp,
kenderzsupp,
ha megázik, kidobjuk.
Zsupsz!

Mesénk: A répamese


 Barkácsoltunk is: só-liszt gyurmába termésmandalát készítettek a gyerekek


1. foglalkozás - Kuttyomfitty Társulat





A mai foglalkozáson a gyerekek egy csodálatos előadáson vehettek részt, melynek ők is aktív részesei lehettek. Volt itt nem csak móka és kacagás, hanem igen komoly zászlóforgatás, gyönyörű reneszánsz táncok, tanulságos történetek, melyek nemcsak a gyermekeket, hanem a felnőtteket is elvarázsolta.

Az előadás után a nagyteremben folytattuk, ahol megismerkedtünk kicsit egymással, illetve egy mozgásos - éneklős órát töltöttünk el közösen.

Az utolsó őszi napok egyikén pedig mi más lehetett a témánk, mint a falevelek:

2018. október 25., csütörtök

November 3. - Ismét ovi

Az óvoda ismét megnyitja a kapuit!

Szeretettel várunk Benneteket november 3.-án a szokott helyen, a szokott időben!

Kérünk Titeket, hogy ez alkalommal Mindenki pontosan (legkésőbb 9:30-ra vagy kicsit korábban, - mi már 9:00 órától ott leszünk) érkezzen, mert 9:45-kor már a Kuttyomfitty Társulat előadása kezdődik az ovisoknak (és az iskolásoknak).
A műsor után a foglalkozás a fenti teremben folytatódik. A gyerekeket a szokott időben (13 órakor) lehet hazavinni.

Három az Igazság! - a Kuttyomfitty Társulat műsora

Kedves Szülők, kedves Családok!

Ki lesz Mátyás király? Hogyan jár pórul a kolozsvári bíró? Milyenek a furcsa látogatók? Hogy lesz király az igazmondó juhászból?

A felvidéki Kuttyomfitty Társulat műsorára hívjuk a kisebb és nagyobb gyermekeket. Az idei Mátyás-év lezárásaként Mátyás király korába repíti az új interaktív előadás, mely élmény kicsinek és nagynak egyaránt. Pazar díszletek közt, korhű és látványos táncokkal fűszerezve!


Időpont:  2018. november 3., szombat, 9:30–10:30

Helyszín: St. Aposteln bazilika Aluája -  50667 Köln, Neumarkt 30.


A részvétel előzetes bejelentkezéshez kötött, korlátozott férőhely miatt (a magyar iskola és óvoda résztvevőinek NEM KELL jelentkezni)!
Jelentkezni október 28-ig lehet a Lelkészség elérhetőségein!


Szeretettel várunk Mindenkit!