"Kultúrát nem lehet örökölni. Az elõdök kultúrája egykettõre elpárolog, ha minden nemzedék újra meg újra meg nem szerzi magának." (Kodály Zoltán)
2018. augusztus 7., kedd
2018. június 11., hétfő
18. foglalkozás
Érkezés és reggeli után a gyerekek bogarakat készíthettek karton és zseníliadrót segítségével, amíg mindenki meg nem érkezett.
Ezután átmentünk a nagyterembe, ahol kicsit bemelegítettünk a körjátékokhoz.
Ezek a dalok és körjátékok kerülnek bemutatásra az évzárón (valószínűleg), ha van időtök otthon is gyakoroljátok:
Tekeredik a kígyó...
Aki nem lép egyszerre...
Katona bácsi hopp-hopp-hopp...
Én elmentem a vásárba fél pénzzel...
Akinek nincs párja...
Szervusz pajtás...
Ádámnak volt két fia...
Rétibe és kapiba...
Szédibaba, kútbaba...
A ma mesénk Zelk Zoltán: A világgá ment porszem volt.
Majd a mese után mindenki elkészíthette a meséből megismert Haragos Tarajost.
Ezután átmentünk a nagyterembe, ahol kicsit bemelegítettünk a körjátékokhoz.
Ezek a dalok és körjátékok kerülnek bemutatásra az évzárón (valószínűleg), ha van időtök otthon is gyakoroljátok:
Tekeredik a kígyó...
Aki nem lép egyszerre...
Katona bácsi hopp-hopp-hopp...
Én elmentem a vásárba fél pénzzel...
Akinek nincs párja...
Szervusz pajtás...
Ádámnak volt két fia...
Rétibe és kapiba...
Szédibaba, kútbaba...
A ma mesénk Zelk Zoltán: A világgá ment porszem volt.
Majd a mese után mindenki elkészíthette a meséből megismert Haragos Tarajost.
17. foglalkozás
Egyszer egy királyfi
A mai foglalkozás elején ajtódíszt készíthettek a gyerekek. Színezték, vágták és ragasztották a Piroshungary által készített gyönyörű díszt.
A mese után pedig mindenki elkészítehette a saját Tulipánból paprika játékát, melyhez az alkotás közben a mondókát is megtanultuk:
A mai foglalkozás elején ajtódíszt készíthettek a gyerekek. Színezték, vágták és ragasztották a Piroshungary által készített gyönyörű díszt.
A mai mesénk az Egyszer egy királyfi volt. Egy új bábparaván készült a gyerekeknek, ez mögött keltek életre a mese szereplői, melyet az aranytulipán segítségével készítettem el.
Tulipánból paprika,
Paprikából Jancsika
Jancsikából Kiskirály,
Kiskirályból tulipán.
2018. április 24., kedd
Táncházba várunk Kicsiket és Nagyokat
Május 5.-én újra táncházba hívunk Kicsiket és Nagyokat Darabos Eszterrel!
10:30-11:30h - óvodások
11:30-13:00h - iskolások
14:00-16:00h - felnőttek
Helyszín: St. Aposteln Plébániai Terme (50667 Köln, Apostelnklos ter 4)
Jelentkezni a korcsoport megadásával lehet a honlapunkon (ungarnzentrum.de), e-mailben vagy telefonon.
10:30-11:30h - óvodások
11:30-13:00h - iskolások
14:00-16:00h - felnőttek
Helyszín: St. Aposteln Plébániai Terme (50667 Köln, Apostelnklos
Jelentkezni a korcsoport megadásával lehet a honlapunkon (ungarnzentrum.de), e-mailben vagy telefonon.
2018. március 19., hétfő
14. foglalkozás
Miután mindenki megérkezett, táncos-mozgásos bemelegítés következett.
Ezután átismételtük a dalainkat és körjátékainkat, illetve a "meglepetés" előadásra is szorgalmasan készültünk.
A mai nap ismét különleges volt, hiszen egy kis Szülinapost is köszönthettünk. Énekeltünk neki, felköszöntöttük, ő pedig finom muffinokkal kedveskedett az ovistársainak.
Boldog születésnapot Ancsi!
Ez alkalommal a gyerekek Az aranyszőrű bárány meséjét hallgathatták meg.
A meséhez (és Húsvéthoz) kapcsolódó barkácsolásunk hatalmas lelkesedést váltott ki Mindenkiből!
Bárányt készítettünk muffinból, vajkrém, marcipán és marshmallow segítségével.
Majd a maradék időben a "meglepetésre" készültünk tovább.... :)
Ezután átismételtük a dalainkat és körjátékainkat, illetve a "meglepetés" előadásra is szorgalmasan készültünk.
A mai nap ismét különleges volt, hiszen egy kis Szülinapost is köszönthettünk. Énekeltünk neki, felköszöntöttük, ő pedig finom muffinokkal kedveskedett az ovistársainak.
Boldog születésnapot Ancsi!
Ez alkalommal a gyerekek Az aranyszőrű bárány meséjét hallgathatták meg.
A meséhez (és Húsvéthoz) kapcsolódó barkácsolásunk hatalmas lelkesedést váltott ki Mindenkiből!
Bárányt készítettünk muffinból, vajkrém, marcipán és marshmallow segítségével.
Majd a maradék időben a "meglepetésre" készültünk tovább.... :)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)










