2017. december 6., szerda

7. foglalkozás



Ma a barkácsolással kezdtünk. Mindenki elkészíthette a saját kis Mikulását (forrás:Híd-tan) puttonyostól, hogy aztán majd valamikor a foglalkozás alatt, hátha megérkezik hozzánk is a Nagyszakállú és tesz bele valami kis finomságot.
 
(Kép: K.Erika)

Egy jó nagy futkározással melegítettünk be. Majd különböző lépésekkel (óriás lépés, tyúklépés, hátrafelé haladás, kisveréb ugrálás...) haladtunk körbe - körbe.

Pörögtünk és forogtunk, amíg el nem szédültünk:
* Szédi baba kútbaba,
   Bele ne ess a kútba!
   Szédi baba kútbaba,  
   Bele ne ess a kútba!

(Kép: K.Erika)
Majd egyensúlyozni próbáltunk:

 * Lázár vedd föl lábodat,
   Emeld föl a karodat,
   Sej ugorj a Dunába,
   Sej ugorj a Tiszába.
   Meg is mosakodjál,
   Meg is simakodjál,
   Törölközzél meg az arany kendőbe.

Majd az Advenit műsor nagy főpróbája következett.

Ma József atya jött el hozzánk ismét, és mesélt a gyerekeknek Szent Miklósról és az Adventről.



Ezután a mese volt soron, amelyben a Mikulás elveszett kesztyűjét vittük vissza a bátor Tapsifülessel a Nagyszakállúnak, hogy az idén is elvihesse a sok-sok finomságot a jó gyerekeknek.
 
(Kép: K.Erika)

Mindeközben a gyerkek hallani vélték a Mikulás csengőjét, csizmájának kopogását, így a hang után mentünk, amely a másik terem felöl szürődött felénk. ÉS igen! Nálunk is járt! Minden gyermek kis papírputtonyát feltöltötte a Mikulás. :)


6. foglalkozás

Felmásztunk egy hatalmas fára...
Nagyot nyújtózkodtunk, 
majd sorban elengedve egyes testrészeinket, 
összeestünk. :) 
 

Ujjainkat megmozgatjuk, 
Derekunkat hajlítgatjuk:
Jobbra-balra, előre-hátra,
Tenyerünket összecsapjuk,
És a földre ledobbantunk: dob!
Dobogunk-dobogunk, egy-kettőre,
Gyerkek-gyerkek csak előre!
Hurrá!
 

Bokáinkat megtekergettük:
* Tekeredik a kígyó...

Dobogtunk és tapsoltunk:
* Aki nem lép egyszerre...
* Hej Gyula, Gyula...

Egyensúlyoztunk:
 * Lázár vedd föl lábodat,
   Emeld föl a karodat,
   Sej ugorj a Dunába,
   Sej ugorj a Tiszába.
   Meg is mosakodjál,
   Meg is simakodjál,
   Törölközzél meg az arany kendőbe.


Körjátékot játszottunk:
* Rétibe és Kapiba, 
   Nagy fűbe jár a liba,
  Mondd meg édes gúnárom,
  Lesz e zsiba a nyáron?
  Lesz, lesz, ha a fene meg nem esz!
 
Majd elkezdtük a gyakorlást az Adventi műsorra.
 
Mesénk a mai foglalkozáson, A három kismalac és a farkas volt.
 

Ehhez a gyerekek farkast és malacot készíthettek papírtányérból, ragasztással.



 
 

2017. november 13., hétfő

Jótékonysági koncert

Krisztus király vasárnapján a St. Aposteln bazilikában a szentmisébe bekapcsolódva és azt követően az Aulában a Rajna-menti és Ruhr-vidéki magyar közösség zenészei adnak koncertet.  
Ebben az évben a Zentai Caritas tevékenységét szeretnénk támogatni.

Időpont: 2017.11.26.  18:30h
Helyszín: Köln, St. Aposteln bazilika Aulája

Családi adventi koszorúkötés

Családi adventi koszorúkötés
Időpont: 2017.12.01.  16:00h-18:30h
Helyszín: Köln; Nemzetközi Lelkipásztori Központ (IKS)

Adventi közös koszorúkötésre várjuk a családokat!
Az alapanyagok beszerzése miatt a részvétel előzetes bejelentkezést igényel.  
Jelentkezni november 15-ig lehet az alábbi oldalon: http://ungarnzentrum.de/

5. foglalkozás

 
Novemberben Márton napján, 
Liba gágog, ég a kályhán. 
Aki libát nem eszik, 
Egész évben éhezik.



Mai dalok:

* Erdő, erdő gilice... 
* Én elmentem a vásárba...

*A gúnárom elveszett,
keresésére megyek,
Nincsen annak más jegye:
szárnya, tolla fekete.


Az én tyúkom megbódult
A fazékba belebújt.
Ó, én édes tyúkocskám,
Te leszel a vacsorám.


A kis tücsök ciripel,
Hátán semmit nem cipel,
Jobbra dűl meg balra dűl,
Talán bizony hegedül.
 

Körjáték: 
Rétibe és Kapiba, 
Nagy fűbe jár a liba,
Mondd meg édes gúnárom,
Lesz e zsiba a nyáron?
Lesz, lesz, ha a fene meg nem esz!



Játék: 
Ki libámat elviszi nem szívelem,
De ha vissza hozza, megölelem.
Itt a liba tolvaj, itt a liba tolvaj.
Vagy:
Nincsen liba tolvaj, nincsen liba tolvaj.


Adventi műsor megbeszélése,próbája



Mese:

K. László Szilvia: Lali a lila liba



Verseghy Erzsébet: A libanátha

Lúdanyonak könnye pereg,
kislibája nagyon beteg.
Megfázott a csupasz lába,
mezitláb ment óvodába.


Jó mamája borogatja,
forró teával itatja,
meg is gyógyul harmadnapra,
holnapután vasárnapra.


Hétfõn reggel korán költik,
tó vizében megfûrösztik,
csizmát húznak lúdtalpára,
úgy kûldik az óvodába.


Barkácsoltunk is:


Még egy jeles esemény is történt ma az oviban, hiszen Emil hétfőn ünnepelte az 5. születésnapját, és ez alkalomból süteménnyel vendégelte meg a kis ovis társait. Akik köszönetképpen énekkel köszöntötték őt.