2017. május 4., csütörtök

15. foglalkozás



Süss ki napocska!
Itt anyád, itt apád,
Sót törünk, borsot törünk,
Tökkel harangozunk!

Ujjainkat megmozgatjuk...

Télen nagyon hideg van...
 Tekeredik a kígyó...
Aki nem lép egyszerre...
Dombon törik a diót, a diót...
 Katona bácsi hopp, hopp, hopp...
Csipi, csipi kánya...
Gyerekek, gyerekek szeretik a perecet... 
Ádámnak volt két fia...

Mag, mag, búzamag,
benne aluszik a nap.
Mag, mag búzamag,
Nőjjél, nőjjél hamarabb.

Szár, szár, búzaszár,
tehén alá szalmaszál.
Szem, szem, búzaszem
holnap lesz új kenyerem.

Szántsunk, vessünk, boronáljunk,
ösztökéljünk,
Dobjuk ki az ekénket, együk meg az ebédet!

Molnárjáték  
 

Szita, szita szolgáló,
Van-e liszted eladó?
Van, van, de nem jó,
Beleesett a pondró!

Gyúrd, dagaszd a kenyeret, tekenőbe
kelesztesd, nagy kendőbe tekergesd,
szakajtóba szendergesd! El ne felejtsd a
megkelést, mint vénlány a férjhezmenést! 

Eresz alól fecske fia idenéz, odanéz,
(jobbra balra nézünk kezünket szemellenzőként haszn.)
Van-e hernyó, hosszú kukac, ízesebb,
mint a méz? (kezeinkkel hosszú kukacot mutatunk)
Csőrét nyitja ám, buzgón, szaporán.
(két tenyerünkkel csőrt alakítva tapsikolunk)
Kis bendőbe mindenféle belefér igazán.
(hasunkat simogatjuk körkörösen)

Mese: 
Zelk Zoltán: A három nyúl 

Barkácsoltunk:
 

14. foglalkozás



Köszöntő dalok
Süss fel nap...
Pista bácsi, János bácsi...
Jár a fali óra...
 Haj, ki kisze, haj!...

Süss ki napocska!
Itt anyád, itt apád,
Sót törünk, borsot törünk,
Tökkel harangozunk!

Ujjainkat megmozgatjuk,
Derekunkat hajlítgatjuk.
Jobbra-balra, előre-hátra.
Tenyerünket összecsapjuk
És a földre ledobbantunk: Dob!
Dobogunk-dobogunk, egy kettőre,
gyerekek-gyerkeke csak előre!
Hurráááá!

Nyújtsd ki kezed, csukd ökölbe,
Forgasd csuklód körbe-körbe!
Tapsolj egyet, csapj a térdre,
Engedd kezed le a mélybe!

Télen nagyon hideg van...
Tekeredik a kígyó... 
Kőketánc, kőketánc...
Aki nem lép egyszerre...
Dombon törik a diót, a diót...

Szántsunk, vessünk, boronáljunk,
ösztökéljünk,
Dobjuk ki az ekénket, együk meg az ebédet!

Katona bácsi hopp, hopp, hopp...
 
Csipi, csipi kánya,
Menj el Mihályfára,
Ott a csibe lába,
Tedd a tarisznyába,
Jó lesz vacsorára.

Gyerekek, gyerekek szeretik a perecet,
Sósat, sósat, jó ropogósat.
Aki vesz, annak lesz,
Aki nem vesz, éhes lesz.

Ádámnak volt két fia...

Szántsunk földet, vessünk búzát, arassuk le,
csépeljük meg, őröljük meg, dagasszuk meg,
süssünk cipót, lepényt, lángost! Hámm!

Mag, mag, búzamag,
benne aluszik a nap.
Mag, mag búzamag,
Nőjjél, nőjjél hamarabb.

Szár, szár, búzaszár,
tehén alá szalmaszál.
Szem, szem, búzaszem
holnap lesz új kenyerem.

Játék:
Méhecskés - fogócska:
Egyik kéz mutatóujja előre, a másik tenyérrel kifelé nézve a hátunk mögé. Bele kell szúrni a tenyér közepébe.

Mese: 
 A három pillangó