Az évzáró műsorának próbája után elkezdődött a várva várt hétpróbás lovagi torna.
A gyerekeknek hét próbát kellett teljesíteni. Minden sikeres feladatmegoldás után pecsétet szerezhettek pajzsukra. A torna végén pedig, amennyiben mind a 7 pecsétet megszerezték, lovaggá ütöttük őket.
Elsőként lovagjelölt a lovagjelölttel, majd csapatban is felmértük az erőnket.
Miután a "trónszékeket" a terem közepére rendeztük, indulhatott a küzdelem a trónokért. Zenére minden jelöltnek el kellett foglalnia egy trónt.
Mindenki nadrágjába - szoknyájába egy-egy szalagot tűztünk, melyre úgy kellett vigyázniuk, hogy közben ők másokét megszerezzék. Az volt a legéberebb, legcselesebb jelölt, akinek a szalagja megmaradt, de másoktól a legtöbbet gyűjtötte össze.
- 4. próba: Kardélre hánytuk a... karikákat
Tüzes ágyúgolyókat (babzsákokat) kellett a várfalra (dobozba) kilőni.
- 7. próba: Kard és korona készítés, valamint lovaggá ütés
Mindenki nagyon lelkes és ügyes volt. A foglalkozás végén pedig lezajlottak a csaták is az elkészült papírkardokkal...